Slik bestiller du Pakke i postkassen med Pose på døren i Mybring
Du kan enkelt bestille dine Pakke i postkassen-sendinger i Mybring. Velg mellom å bestille én og én sending eller raskt laste opp inntil 100 sendinger samtidig. Velg tilleggstjenesten Pose på døren for fleksibel levering dersom sendingen ikke får plass i din kundes postkasse.

Bestill én Pakke i postkassen-sending
- Klikk "Bestilling" og velg "Sende til én".
- Angi hvor i Norge du sender fra og til. Klikk "Finn tjenester" og velg "Pakke i postkassen (RFID)".
- Under Tjeneste, velg "Uten RFID" eller "Med RFID". Kom i gang med Pakke i postkassen med RFID i Mybring.
- Legg inn pakkens vekt hvis du ønsker å se prisen på sendingen.
- Velg "Pose på døren" hvis mottaker har samtykket til at sendingen kan leveres i en Pose på døren om den ikke får plass i postkassen.
- Velg "Fri retur av pakken" hvis du ønsker å tilby kunden din fri og enkel retur ved å legge ved en returetikett i den utgående sendingen.
- Velg fakturamottaker. Din avtalepris vises i sammendraget til høyre. Gå videre ved å klikke "Avsender og mottaker".
- Fyll inn detaljer om avsender og mottaker. Hvis du ofte bruker samme avsender, velg "Lagre som standard adresse i adresseboken". Da sparer du tid ved at avsenderdetaljene er fylt ut neste gang du bestiller.
- Klikk "Bestill". Husk å skrive ut og feste etiketten på pakken.
Bestill flere Pakke i postkassen-sendinger samtidig
-
Klikk "Bestilling" og velg "Sende til flere".
-
Angi hvor i Norge du sender fra. Klikk "Finn tjenester" og velg "Pakke i postkassen (RFID)".
- Under Tjeneste, velg "Uten RFID" eller "Med RFID". Kom i gang med Pakke i postkassen med RFID i Mybring.
- Fyll inn avsenderdetaljene og klikk "Bruk avsender". Hvis du ofte bruker samme avsender, velg "Lagre som standard adresse i adresseboken". Da sparer du tid ved at avsenderdetaljene er fylt ut neste gang du bestiller.
- Legg til én eller flere mottakere. Mottakere kan legges inn enten manuelt, ved å laste opp en Excel-fil eller en kombinasjon av begge. Hvis du ønsker å legge til en mottaker i adresseboken direkte fra bestillingssiden, velg "Lagre som ny kontakt i adresseboken".
- a) Velg "Pose på døren" på mottakernivå hvis disse mottakerne har samtykket til at sendingen kan leveres i en Pose på døren om den ikke får plass i postkassen. Legger du inn mottakere manuelt, huk av "Pose på døren". Bruker du Excel-malen, angi "Yes" i kolonnen for Bag on door.
b) Velg "Pose på døren" under "Tillegg" hvis alle mottakerne dine har samtykket til at sendingen kan leveres i en Pose på døren om den ikke får plass i postkassen. - Velg fakturamottaker og klikk "Bestill". Husk å skrive ut og feste etikettene på pakkene.
Avsenderbestilt retur i Mybring
Med våre løsninger for avsenderbestilt retur kan du selv velge hvordan du ønsker å opprette en retursending. Ved å legge ved returetikett sammen med utgående sending, kan mottaker enkelt bruke denne ved behov - uten å være avhengig av en printer eller måtte kontakte deg som avsender. Du kan alternativt bestille retursendingen separat og sende etiketten til avsenderen av returen.
Mottakerbestilt retur i Mybring
Med vår løsning for mottakerbestilt retur (bring.no/retur for bedrifter, posten.no/retur for private) kan du styre din returlogistikk effektivt og med stor fleksibilitet. Mottaker bestiller enkelt retursendingen selv, og du som avsender betaler. Mottaker trenger ingen Mybring-tilgang, kun en returkode. Alle våre norske og nordiske pakkereturtjenester støttes i løsningen.
Slik gjør du en masseutskrift av etiketter i Mybring
Hvis du bestiller mange sendinger fortløpende, kan det være tidsbesparende å gjøre en felles masseutskrift av etikettene når du er ferdig med å bestille – for eksempel på slutten av dagen. I Mybrings bestillingshistorikk kan du enkelt skrive ut etiketter for opptil 100 bestillinger samtidig.